x
Sepetim : (0 ürün)
4 Yapraklı Yonca - Lucky Flower

4 Yapraklı Yonca - Lucky Flower

9,90 TL

BU ÜRÜNÜ PAYLAŞ

 

4 Yapraklı Yonca - Lucky Flower

Dört yapraklı yonca bütün kültürlerde iyi şansın sembolü olarak kabul edilir. Yoncaya çok eski kültürlerin batıl inançlarında da rastlanmaktadır. Aslında inanışlarıın kökeninde dört yapraklı yoncanın uğurundan çok kötü ruhlara karşı olan sihirli gücüden bahsetmektedir. Ama ne yazık ki yoncanın dört yapraklısı tabiatta çok nadir olarak bulunuyor.

Günümüzde bitki kültürü ile uğraşanlar sadece dört yapraklı yoncaların ürediği tohumları geliştirmeyi başarmışlardır. Ancak efsane devam etmektedir insanlar bahçelerinde milyonlarcası yetişebilirken hala kırlarda uğur getireceğine inandıkları dört yapraklı yoncayı heyecanla aramaya devam etmektedirler.

Yoncanın dört yaprağının da ayrı birer anlamı vardır. Birinci yaprak ümidi ikincisi imanı üçüncüsü aşkı dördüncü yaprak ise şansı simgeler. Tabiatta çok nadir bulunan işte bu dördüncü yapraktır.

Bizde sizlere şans getireceğini umarak bulunması çok zor dört yapraklı yoncayı ayaklarınıza kadar getiriyoruz. Sadece yapmanız gereken saksınızın poşetini açıp bitkiyi yetiştirmeniz gözlerinize inanamıyacaksınız. Dört yapraklı yonca hemde bir tane değil onlarca..

Kullanımı:

  • Saksı kutusu ile birlikte gelen tohumların paketini açın.
  • Saksının kapağını açın.
  • Tohumları toprağa serpin ve hafifçe gömün.
  • Ilık ve güneşli ortamda büyütmeye başlayın.
  • Toprak nemli kalacak şekilde az az sulayın.
  • 3. gün ufak filizleri görmeye başlayacaksınız.

Not: Tüm yoncalar 4 yapraklı çıkmayabilir. Ortam koşulları bitkinin büyümesi için uygun olmalıdır. Aşırı sıcak yada soğuk aşırı sulama gibi faktörler bitkinizin büyümesini etkileyecektir.


İlgili Ürünler
Superyaa
19,90 TL
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.